Ekonomi

Borsa gün ortasında düştü

Günün ilk yarısında düşüş trendinde hareket eden BIST 100 endeksi, 13,00 prestijiyle önceki kapanışa göre 63,22 puan kayıpla 4.832,85’e geriledi. Toplam işlem hacmi ise 19 milyar TL olarak gerçekleşti.

Bankacılık endeksi yüzde 2,04 ve holding endeksi yüzde 1,34 kaybetti. Orta segment endekslerinde yüzde 2,15 ile en yüksek kazancı finansal kiralama ve faktoring alırken, en çok gerileyen elektrik yüzde 2,45 oldu.

Analistler, bankacılık sektörü endişelerinin büyük ölçüde geride kaldığı ve para politikalarındaki şahin adımların yaklaştığı beklentisiyle küresel borsalarda olumlu bir seyir izlendiğini belirtirken, yurt içi piyasalarda olumsuz ayrışma olduğunu söylediler.

Öğleden sonra ABD’de kişisel gelir ve giderler ile Michigan Üniversitesi tüketici güven endeksi verilerinin takip edileceğini belirten analistler, teknik olarak BIST 100 endeksinde 5.000 ve 5.100 seviyelerinin direnç, 4.750 puanın ise destek olduğunu kaydetti.

Öte yandan, kredi derecelendirme kuruluşu S&P’nin Türkiye’nin kredi değerlendirme raporunu bu akşam piyasaların kapanışından sonra açıklaması bekleniyor.

safranboluhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu