Ekonomi

Mondi’den ödenmiş sermaye artırım kararı

Mondi’de Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bildirimde, şirketin sermayesini ödeme yoluyla yüzde 100 artırma kararı aldığı açıklandı.

Açıklamaya göre şirketin yönetim kurulu, şirketin mali borcunu azaltmak ve işletme sermayesi ihtiyacını karşılamak amacıyla 13 Kasım 2023 tarihinde yaptığı toplantıda; Şirket Esas Sözleşmesi’nin “SERMAYE” başlıklı 6. maddesinin verdiği yetkiye göre, 1 milyar 600 milyon lira kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 349 milyon 680 bin 268 lira olan mevcut sermayenin tamamı 1 milyar 549 milyon 680 bin olacak. bunların bir kısmı nakit (ücretli) olarak karşılanacaktır. 268 liraya çıkarılmasına karar verildi.

Yapılan açıklamada, mevcut ortakların yeni pay alma hakkının (rüçhan hakkı) kısıtlanmaması gerektiği, yeni pay alma hakkının prestij değeri ve payın satış fiyatı esas alınarak kullanılması gerektiği belirtildi. Yeni pay alma hakkının kullanımında 0,01 TL prestijli payın değeri 0,01 TL olarak belirlendi. Kullanım süresinin 15 gün olarak belirlendiği belirtildi.

Açıklamada, hisse ihracına ilişkin hazırlanacak izahnamenin onaylanması amacıyla VII-128.1 sayılı Hisse Senedi Tebliği kapsamında gerekli bilgi ve belgelerin hazırlanarak Sermaye Piyasası Kurulu’na başvurulacağı belirtildi. “Şirketimizin imza sirküleri uyarınca Ayşe İlik ve Yılmaz Selçuk’un yanı sıra Şirketi temsile yetkili kişilerin yetkilendirilmesine” karar verildiği belirtildi.

haber-celikhan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu